Видалення висолів будь-якої складності

Замовити послугу
Євгеній
Керівник компанії
З'явилися висоли на фасаді?
Надішліть фото і це прискорить процес вирішення вашої проблеми
Однією з найбільш неприємних ситуацій, яка може виникнути з будівлею, є утворення висолів. Так називається суміш з різних хімічних сполук: карбонатів, кальцитів, хлоридів, сульфатів та інших. По суті, висолами називається кольоровий наліт, що виникає на поверхні будматеріалів, наприклад, фасаду будівлі. Деякі з хімічних сполук не викликають проблем, так як розчиняються у воді і легко змиваються. Інші ж можна усунути тільки кислотами або лугом, причому зробити це досить складно.


Чому на будівлях виникають висоли

У будь-яких пористих будматеріалах є безліч хімічних речовин, включаючи солі. Особливо їх багато в цементних розчинах, де вони виникають внаслідок різних хімічних реакцій.

Найпоширеніша причина, чому солі, що знаходяться всередині будматеріалів, виходять на їх поверхню - рух вологи під дією капілярних сил.

Процес утворення висолів складається з трьох етапів:

 • Волога проникає в пори цегли, де розчиняє солі і луги.
 • Вони змішуються з водою, яка з плином часу з'являється на поверхні у вигляді невеликих крапель.
 • Волога випаровується внаслідок природних процесів, однак солі і луги залишаються на своєму місці, які і називаються висолами.
Пористі будівельні матеріали є необхідною умовою для теплоізоляції і нормального повітрообміну в приміщенні. Саме з їх пір і вимиваються хімічні речовини, через які згодом і утворюються висоли.

Слід зауважити, що неякісна гідроізоляція, вологий клімат, тривалий прямий вплив води і холодні температури можуть посилити процес вимивання солей. Через це висоли утворюються активніше, а видаляти їх буде особливо важко.

До яких проблем можуть привести висоли

Кольорові плями і розводи помітно знижують естетичні якості фасадів. Однак висоли мають і більш руйнівну дію. Справа в тому, що сольові кристали ростуть не тільки на поверхні стін, але і всередині структури будматеріалу. Через їх освіти створюється великий тиск, розриває стінки пір.

Це явище називається "сольова корозія". Її ознаки - лущення і подрібнення будматеріалу, утворення тріщин, різні пошкодження облицювальних матеріалів.

Слід зауважити, що висоли не завжди говорять про проблеми з капілярної вологою. У деяких випадках вони можуть виникати після випадання опадів у межах міста або біля промислових об'єктів. У таких місцях в атмосферу може потрапляти багато шкідливих речовин, які накопичуються у волозі, згодом потрапляє на стіни будівлі у вигляді крапель дощу.

Професійне видалення висолів

Процес видалення висолів багато в чому залежить від часу, що пройшов з моменту їх появи на поверхні будматеріалів. У деяких випадках достатньо змити їх водою під тиском. У більш складних ситуаціях не обійтися без піскоструминного очищення і спеціальних жорстких щіток. Згодом будматеріали обробляються лужним засобом, яке необхідно для нейтралізації кислот, що утворились.

Зверніть увагу, що видалення висолів - це важливо, але якщо присутня проблема капілярної вологи, усувати в першу чергу потрібно саме її. В іншому випадку висоли будуть виникати постійно, а разом з ними - безліч інших проблем, що призводять до старіння будови.

Якщо вас зацікавили послуги з видалення висолів, звертайтеся за персональною консультацією до наших фахівців. Ми вивчимо вашу проблему, порекомендуємо вірний варіант вирішення проблеми, після чого займемося комплексним усуненням висолів і причин їх виникнення.

Заповніть форму
і ми вам передзвонимо  ПОВернутись ДО ПОслуг

  Чому Porofin краще?

  Порівняльний аналіз різних методів боротьби з вологою
  ЗАВАНТАЖИТИ pdf
  Залишились питання щодо вибору?
  або
  ЗаМОВИТИ ДзвІнок
  Потрібна консультація?
  Євгеній
  Керівник компанії
  Проконсультує вас з усіх питань
  Надаємо всю необхідну документацію
  Запропонуємо оптимальне рішення під ваші завдання
  Зв'яжіться зі мною:
  Язык