Як прибрати цвіль зі шпалер

Чорні, зелені, сірі точки на шпалерах - тривожна ознака, що вказує на грибкове ураження! Затягувати з видаленням цвілі на шпалерах не варто
Євгеній
Керівник компанії
461
Квітень 21

Чорні, зелені, сірі точки на шпалерах - тривожна ознака, що вказує на грибкове зараження! Затягувати з видаленням цвілі на шпалерах не варто. Своєрідний «декор» з брудних плям не просто псує інтер'єр. Він призводить до проблем зі здоров'ям: розвитку алергічних реакцій, хвороб легенів і отруєнь.

Зміст:

  1. Як вивести цвіль на шпалерах з флізеліну, акрилу
  2. Підготовка
  3. Обробка: засоби від цвілі
  4. Як прибрати грибок з паперових шпалер
  5. Чим прибрати цвіль зі шпалер
  6. Чим обробити шпалери від цвілі: «народні» засоби
  7. Професійні засоби
  8. Як убезпечитися від повернення цвілі?

Просто змивати цятки теплою мильною водою марно. На шпалерах і стінах залишаться непошкоджені мікроскопічні спори, з яких виростуть нові грибкові колонії. Тоді як позбутися від плісняви на шпалерах? Переважний спосіб протидії - обробка фунгіцидами, хоча зустрічаються і інші методи.

Однак, якщо не усунути основні причини виникнення, вся боротьба з цвіллю на шпалерах не дасть результату. Тому перед антисептичної обробкою слід змінити мікроклімат кімнат так, щоб в них більше не утворювалося вологе, застійне повітря при температурі близько +20°C.

Як вивести цвіль на шпалерах з флізеліну, акрилу

Як прибрати цвіль зі шпалер 1

Ці декоративні матеріали містять вологостійкі полімерні компоненти. Тому їх фасадні сторони можна намочити, не боячись зіпсувати. А ось спроби прибрати грибок зі шпалер, впливаючи на нього високою температурою, закінчаться погано. Синтетичні складові матеріалу почнуть плавитися і зіпсують стінну облицювання. Тому краще застосовувати рідкі «народні» і промислові засоби від цвілі на шпалерах.

Перш ніж хапати в руки пляшку з протигрибковим засобом, подбайте про свою безпеку. Потрібно захистити відкриті частини тіла і, особливо, органи дихання. Перед тим, як прибирати грибок на шпалерах, надіньте:

  • Спецодяг. Контакт з агресивними засобами може привести до інтоксикації, хімічних опіків. Не завадить, якщо ви надягнете одяг, яка захистить вас від попадання фунгіцидів на шкіру.

Намагайтеся вибрати препарати, які пройшли перевірку на рівень подразнюючої дії на шкірні покриви. Найбезпечніше продукти від західноєвропейських брендів. Наприклад, Porozid від Hydro Chemie INT GmbH (Germany) контрольні органи ЄС оцінили в 2 бали - це відмінний показник для хімзасобів.

  • Респіратор. Цвілеві грибки особливо небезпечні для легенів. Коли ви будете видаляти цвіль зі шпалер, концентрація спор в повітрі критично збільшиться. Тому обов'язково захистіть рот і ніс респіратором. Відмовтеся від використання одноразових медичних масок - через нещільність прилягання до обличчя вони не дають потрібної якості очищення повітря.

  • Рукавички. Грибок під шпалерами летючий і здатний осідати на руках. Щоб не переносити заразу в інші частини будинку, надягайте гумові рукавички. Перед виходом з приміщення їх слід знімати, а після закінчення робіт - протирати фунгіцидною засобом.

Ці засоби індивідуального захисту недорогі і не раз стануть у нагоді під час інших будівельних і ремонтних робіт. Тому економити на їх покупку не варто..

Підготовка

Для початку потрібно оцінити обсяг майбутніх робіт і підготувати кімнату. Якщо не зробити цього заздалегідь, пізніше можна зіткнутися з нестачею засобу від грибка на шпалерах або запасу оздоблювального матеріалу (на заміну пошкодженим шматках). Потрібно:

  1. Винести меблі з приміщення. Якщо кімната велика, важкі об'єкти можна просто перемістити в її центр. Задні стінки шаф, розташованих близько до області ураження, варто обдати фунгіцидами. Це гарантує, що на них не залишиться життєздатних спор. Виберіть метод, як прибрати чорну цвіль зі шпалер. Найзручніше проводити обробку засобами в форматі спреїв. Створювані ними дрібні крапельки глибоко проникають в пори, знищуючи всі потенційні джерела повторного зараження. Важливо простежити, щоб у складі не було відбілювачів або інших компонентів, здатних нашкодити меблям зі шкіри, дерева, пластмаси.

  2. Якщо грибок займає невелику площу і зосереджений на конкретних ділянках, знімати все покриття необов'язково. Часто вогнища локалізуються в кутах, на краях і кінцях смуг. Ретельному видаленню цвілі на шпалерах в першу чергу слід піддати саме ці ділянки. Для цього попередньо необхідно відігнути заражені частини шпалер. Бажано зробити це з запасом, щоб при обробці захопити області, до яких встигли поширитися перші спори.

  3. Якщо пляма зараження велике, доведеться зачищати всю стіну, знявши з неї шпалери, які вже прийшли в непридатність. Подальша підготовка залежить від обраного засобу. Деякі наносяться на очищені поверхні, а інші - прямо на заражену штукатурку. Щоб не помилитися, уважно прочитайте рекомендації на етикетці по тому, як прибрати плісняву на шпалерах.

ОВідходи важливо грамотно утилізувати, щоб вони не нашкодили здоров'ю оточуючих. Якщо ви хочете просто викинути відпрацьований матеріал в сміттєвий контейнер, запакуйте його в щільні поліетиленові пакети і герметично, наскільки це можливо, зав'яжіть горловини. Радикальний спосіб, як видалити цвіль на шпалерах - спалювання. Для його реалізації доведеться підшукати пожежобезпечний майданчик, зате у вогні гниль гарантовано загине і нікому не завдасть неприємностей.

Якщо цвіль займає більше 20% площі, не можна зупинятися на часткової дезінфекції або косметичному ремонті. Необхідно змінити весь штукатурний шар, покрити його протигрибковими засобами. Тільки після того, як цвіль з-під шпалер прибрана, можна приступати до розпакуванні «свіжих» рулонів.

Обробка: засоби від цвілі

Як прибрати цвіль зі шпалер 3

Протигрибкова дезінфекція закінчиться перемогою тільки в тому випадку, якщо не пропускати і не міняти місцями ключеві етапи робіт. Як прибрати цвіль з шпалер і стін? Алгоритм дій наступний:

 

 

 

  1. За інструкцією готуємо фунгіцид. За необхідності перемішуємо компоненти, розбавляємо, переливаємо в зручну ємкість. Постарайтеся поводитися з рідинами акуратно, витримуйте рекомендовані пропорції компонентів.

  2. Покриваємо стіни антиплісневим складом. Можна використовувати малярні кисті або валики, але швидше і якісніше вийде нанести фунгіцид розпилювачем. Деякі засоби через густоти або неоднорідності складу не придатні для нанесення з пульверизатора. Зворотний приклад - розроблений в Німеччині Пороцид, який продається в форматі аерозолю.

  3. Чекаємо висихання. Доведеться на 2-3 дня взяти перерву, поки зайва волога повністю не випарується.

  4. Зачищаємо запліснявілі ділянки. Для цього знадобиться наждачний папір з великим зерном. При зараженні гіпсові і цементно-піщані штукатурки стають пухкими і легко шкребуться. Є способи, як позбутися від цвілі під шпалерами, якщо вона глибоко в'їлася. Пройдіться по ній жорсткої сталевої щіткою або кутовою шлифмашиною з насадкою-щіткою. В особливо запущених випадках доводиться повністю збивати штукатурку, обробляти бетон, який відкрився або кладку, заново вирівнювати стіну.

  5. Промиваємо поверхні. Це потрібно, щоб звільнитися від залишків пліснявого пилу.

    Як прибрати цвіль зі шпалер 5

  6. Наносимо ґрунтовку з фунгіцидними добавками. Повторюємо 2-4 рази. Важливо дотримуватися рекомендованих виробником інструкцій по тому, як виводити цвіль на шпалерах. Дотримуйтесь термінів перерв між накладенням шарів.

  7. Шпаклівкою або штукатуркою вирівнюємо дефекти, що утворилися при зачистці цвілі. Бажано застосовувати оздоблювальні матеріали з фунгіцидними властивостями.

  8. Приклеюємо шпалери. Перед наклеюванням потрібно переконатися, що стінові поверхні встигли висохнути.

Якщо все зроблено правильно, цвіль вас більше не потурбує. Звичайно, якщо вжити заходів для того, щоб в приміщенні більше не створювалося комфортних умов для зростання грибків.

Як прибрати грибок з паперових шпалер

У випадку з паперовими полотнами рідко виходить обійтися напівзаходами. Простіше повністю прибрати старе покриття, провести зачистку стіни і приклеїти нові шпалери. Це буде куди менш трудомістко, ніж видалити цвіль зі шпалер вручну. З огляду на невисоку вартість паперових оздоблювальних матеріалів бюджет ремонту буде невеликий. До того ж ви отримаєте поважний привід оновити інтер'єр!

Якщо вогнище ураження невелике, можна все-таки спробувати прибрати цвіль на шпалерах без демонтажу старого облицювання. Важливо розуміти, що «вологі» методи тут не годяться - папір розмокне і зіпсується. Тому прибирання із застосуванням рідких хімічних засобів виключено. Навпаки, в першу чергу стіни необхідно висушити і прогріти. Є два методи, як прибрати цвіль зі шпалер, не знімаючи їх: електричним праскою і будівельним феном.

Будьте обережні, не перегрівайте папір.

Є ризик, що при просушування краї смуги почнуть відходити від стінок. Після завершення процедури їх необхідно підклеїти назад. Не забудьте купити клей для шпалер заздалегідь. Якщо на кілька днів залишити краї, які відлипнули вільно висіти, вони зафіксуються в неправильній формі так, що при повторній приклейці їх не вийде розгладити. На стіні залишаться «зморшки».

Наступний крок - очищення стін за допомогою м'якої щітки. Запасіться терпінням, на вишкрібання безлічі дрібних плям піде багато часу. Після того, як очистите шпалери від цвілі і видимих ​​забруднень, повторно пройдіться по ним праскою або феном.

Як прибрати цвіль зі шпалер 7


Якщо плями проступають з вивороту, обійтися зачищенням лицьового боку не вийде - незабаром після такого поверхневого прибирання плями з'являться знову. Тому, чим виводити цвіль зі шпалер, краще відразу їх замінити. В цьому випадку ефективніше знезаражувати стіну невисокими температурами, а рідкими фунгіцидами (наприклад, аерозольним засобом Porozid).

При сухого бруду повністю знищити осередки цвілі, які розрослися нереально. Є висока ймовірність того, що через місяць-два грибок повернеться на стіни. Тому паперовими шпалерами краще не обклеювати кімнати, в яких не можна повністю позбутися від факторів, що створюють сприятливі умови для розвитку плісняви.

Чим прибрати цвіль зі шпалер

Способів позбутися від цвілі придумано багато, і більшість з них дійсно працюють. Тому при виборі фунгіциду для будинку варто орієнтуватися на інші характеристики:

  • зручність нанесення;
  • довготривалість ефекту;
  • безпеку для людини, тварин і предметів інтер'єру.

Вкрай важливо підбирати засіб під тип плісняви.

Чим обробити шпалери від цвілі: «народні» засоби

При бажанні можна знайти спосіб, як вивести цвіль зі шпалер, не виходячи з квартири. У будь-якому будинку знайдеться побутова хімія, придатна для знищення грибків. Головна вимога - наявність антисептичних властивостей.

Хлорні відбілювачі

«Хлорка» - ефективний (і при цьому агресивний) засіб, здатний викликати подразнення і пошкодження шкіри, дихальних шляхів, очей. У чистому вигляді наносити його на стіни, особливо в житлових приміщеннях, небезпечно. Перш ніж обробити шпалери від цвілі, розбавте відбілювач водою у співвідношенні 1:10. Наносите валиком в 2-3 повтори

Харчова сода і перекис водню

У комбінації дві цих речовини дають відмінний результат. Правда, для його досягнення доведеться неабияк потрудитися. Спочатку заражені поверхні необхідно покрити кашкою з підмоченою водою соди, що при великому вогнищі стає трудомісткою завданням. Після цього потрібно розпорошити перекис. Змішуючись, речовини запускають хімічну реакцію з утворенням величезної кількості газових бульбашок, що доставляють антиплісняву рідину в вузькі пори і тріщини. Це один з найбільш дієвих прийомів, як прибрати цвіль зі шпалер з рельєфним тисненням.

Оцет

9% -ний столовий оцет можна розпорошувати з пульверизатора в нерозбавленому вигляді. Мінус - різкий запах. З огляду на те, що штукатурка володіє непоганою змочуваністю (здатність вбирати рідину), після обробки в будинку ще довго буде неприємно пахнути. Якщо ви плануєте швидко почати користуватися приміщенням, краще знайти інший метод, ніж змити цвіль з шпалер.

Мідний купорос

Сіль мідної кислоти токсична. Розчиняючи її в воді, важливо не перевищити допустиму концентрацію. Інакше ремонт може закінчитися неприємним отруєнням. Розчин небажано зберігати більше 10 годин і містити в металевій тарі. Тому цей варіант фунгіциду не рекомендується для самостійного використання.

Як бачите, у кожного «народного» способу, як очистити цвіль зі шпалер, є хоча б один істотний недолік. Насправді, у них є ще 2 загальних мінуса - короткочасність дії і обмежена площа ефективної обробки. Засоби втрачають противоплісняві властивості через 5-10 хвилин після нанесення і не здатні перемогти осередки цвілі, які сильно розрослися .

Професійні засоби

Що робити з грибком на шпалерах, який не по зубам саморобним засобам? З особливо стійкими штамами справляються спеціально розроблені препарати. До того ж, завдяки складному хімічному складу вони можуть подавити і знищити великі вогнища зараження. Наприклад, «саморобних» способів, як прибрати чорний грибок зі шпалер, практично не існує.

При цьому не всі профзасоби можна назвати зручними і безпечними для аматорського використання. Багато з них містять токсичний хлор і його леткі сполуки, тому навіть в масці використовувати їх ризиковано. Тому питання, чим прибрати грибок зі шпалер, щоб не завдати шкоди здоров'ю, завжди турбує відповідальних домовласників.

Рідкий приклад безхлорного засобу - німецький Пороцид (Porozid). Завдяки безпечного складу його можна застосовувати не тільки в критичних ситуаціях, коли грибкові «плантації» вже розрослися, але і для профілактики. Після того, як позбудетеся цвілі на стіні під шпалерами за допомогою Пороцида, ви протягом року можете не боятися відновлення шкідливої ​​флори. Їй завадять розвиватися бактерициди (з'єднання четвертинного амонію), які входять до складу засобу.

Як убезпечитися від повернення цвілі?

Якщо цвіль одного разу утворилася і закріпилася на ваших стінах, навколишнє оточення комфортне для її життя. Значить після того, як антиплісневі властивості зникнуть, повторне зараження не змусить себе довго чекати. Щоб уникнути сумної необхідності систематично видаляти цвіль зі шпалер:

  • Перевірте працездатність вентиляційної системи. Зверніться до комунальних служб з вимогою провести перевірку вентиляційних шахт - можливо, причина недостатньої циркуляції повітря криється в засміченні. Якщо вбудовані в будівлю канали для природньої циркуляції повітря не справляються і після ліквідації заторів, рекомендуємо потурбуватися організацією примусової припливно-витяжної вентиляції. Це складніше, але практичніше, ніж прибирати грибок на шпалерах по кілька разів на рік.

  • Встановіть на вікна припливні клапани. Часто цвілеві плями з'являються на схилах металопластикових вікон, навколо яких через їх герметичну конструкцію збирається застійний, сире повітря. Уже з відкосів зараження поширюється далі, і через 1-2 місяці вже доводиться думати, як вивести чорну цвіль зі шпалер. Щоб простір навколо вікон краще провітрювався, рекомендуємо оснастити віконні стулки регульованими приточними клапанами. Вони підтримують нормальну циркуляцію повітря і створюють в приміщенні здоровий мікроклімат.

  • Відкривайте вдень ​​штори. Ультрафіолет, що міститься в сонячному світлі, згубний для цвілі. Відкривайте фіранки вдень ​​частіше - і прибирати цвіль зі шпалер не доведеться. Бажано розкривати віконні стулки, так як скло затримує майже все випромінювання УФ-спектру.

І головне - користуйтеся простими способами позбутися від надмірної вологості. Відмовтеся від кімнатних сушарок для білизни і вивішують мокрі речі на балконі. Не забувайте включити витяжку на кухні під час готування, вчасно ремонтуйте труби, які протікають і щодня провітрюйте кімнату. Так в приміщеннях не буде створюватися зайва вогкість.

ПОВернутися ДО блогу
Оцініть цю статтю
Схожі статті
Як прибрати цвіль, грибок зі стін

Потворні плями на стінах, затхлий запах, відчутна сирість - прояви грибка складно назвати приємними.

Чим заробити тріщину в стіні

Після купівлі нового будинку минуло лише кілька місяців, а у стінах вже з'явилися перші тріщини? Побачивши таку прикрість, не впадайте в паніку, адже все можна виправити.

Видалення висолів

Солі, з яких складається наліт, виходять назовні крізь товщу стіни разом з вологою. При цьому вони вимивають з кладки скріплюючі компоненти. Через це міцність і термін служби матеріалів падає.

Євгеній
Керівник компанії
Грибок або намокає стіна?
Надішліть фото і це прискорить процес вирішення вашої проблеми

Чому Porofin краще?

Порівняльний аналіз різних методів боротьби с вологою
ЗАВАНТАЖИТИ pdf
Рекомендовані товари
®
Porozid
Аерозольний засіб від плісняви та грибка
Безпечний і надійний спосіб видалити цвіль і грибок
ДО товару
®
Lotupor
Гідрофобізатор для мінеральних поверхонь
Захищає фасади, цеглу, бетон і багато іншого
ДО товару
®
PlastaPox UW
Двокомпонентна епоксидна смола для мокрих поверхонь
Для склеювання тріщин і пустот в кладці і бетоні

ДО товару
ДИВИТИСЬ УСІ товарИ
Залишились питання щодо вибору?
або
ЗаМОВИТИ ДзвІнок
Потрібна консультація?
Євгеній
Керівник компанії
Проконсультує вас з усіх питань
Надаємо всю необхідну документацію
Запропонуємо оптимальне рішення під ваші завдання
Зв'яжіться зі мною:
Язык