Як прибрати цвіль, грибок зі стін

Потворні плями на стінах, затхлий запах, відчутна сирість - прояви грибка складно назвати приємними.
Євгеній
Керівник компанії
441
Липень 21

Потворні плями на стінах, затхлий запах, відчутна сирість - прояви грибка складно назвати приємними. Причина зараження далеко не завжди криється в якості прибирання, тому знання, як прибрати цвіль зі стін, стане в нагоді навіть зразковій домовласників.

Зміст:

  1. Ви повинні бути готові до появи грибка, якщо в будинку:
  2. Як вивести грибок на стені народними засобами
  3. Як вивести цвіль на стіні професійними засобами
  4. Як видалити грибок зі стіни безпечно: запобіжні заходи
  5. Як вивести грибок  зі стіни: поетапне керівництво
  6. Як вивести цвіль зі стін за один раз
  7. Профілактичні методи боротьби з грибком

 

Ви повинні бути готові до появи грибка, якщо в будинку:

  • Багато органіки, придатної цвілі в якості їжі. Квіткові горщики, папір, картон і дерево стають ідеальними «розсадочними грядками». Живильним середовищем може бути навіть клей для шпалер, тому домовласникам нерідко доводиться думати, чим видалити плісняву на стінах і під шаром обробки.

  • Слабка вентиляція. Навіть найлегший вітерець видме їх з кімнати невагомі спори. Їм комфортно поширюватися тільки в застійному, нерухомому повітрі.

  • Висока вологість. Сирість - обов'язкова умова для зростання цвілі.

  • Температура близько + 20 ° С. Деякі стійкі види можуть розмножуватися і при нульових показаннях термометра. Однак поширені типи грибка найкраще почувають себе при двадцяти градусах.

Якщо ви помітили перші цятки на стінах або меблях, рекомендуємо не затягувати з їх знищенням. Навіть якщо вони ще зовсім не псують інтер'єр, то вже несуть шкоду здоров'ю оточуючих. Поширювані ними спори грибків провокують алергічні реакції, стають причиною головних болів, хвороб легенів і шлункових розладів.

Як вивести грибок на стені народними засобами

Інгредієнти для найпростішого протигрибкового засобу можна придбати у будь-якого супермаркету у відділі побутової хімії. Тому в легких випадках, коли пліснява ще не встигла розростися і являє собою невеликий розсип темних точок, можна обійтися розчинами самостійного приготування. Знайомі домовласники можуть забезпечити вас цілим арсеналом порад, як вивести цвіль з дому, але запропонованими рецептами варто користуватися з обережністю. Не всі з них безпечні, та й користі часом виходить менше, ніж очікувалося.

Важливо! Категорично заборонено змішувати засоби, які місять хлор з нашатирним спиртом. При взаємодії аміачного амонію з хлором утворюється токсичний газ.

Оцет

Столовий оцет здатний побороти не самі стійкі види цвілевих грибків. Його розпилюють на проблемні ділянки пульверизатором, а потім змивають за допомогою мокрої ганчірки.

Важливо! Доведеться щотижня протирати оцтом поверхні аж до повного зникнення цвілі. При такій систематичній обробці різкий запах не встигає повністю вивітрюватися, тому спосіб мало застосовується для використання в житлових кімнатах.

Чим можна вивести цвіль зі стін, не ризикуючи створити в кімнаті «оцтову» атмосферу? 

Спеціалізовані засоби, які містять спирт, не видають помітного смороду і діють ефективніше. Наприклад, Пороцид має тільки легкий спиртової запах, випаровується при висиханні. Він вимагає одноразового або дворазового нанесення, після чого зберігає протигрибкові властивості протягом 12 місяців. Це величезний плюс, адже інші, навіть професійні, засоби перестають працювати вже через 3-4 хвилини після попадання на заражені поверхні. За цей проміжок їх рідка основа не може глибоко вбратися в стіну. Тому, якщо ви не помітите і не зачистите хоч одну уражену грибком тріщину, цвіль швидко повернеться. Вся праця піде нанівець. А ось Porozid не просто встигне вбити основний міцелій і сплячі спори. Він дасть вам достатньо часу, щоб повністю позбутися від факторів, що сприяють виникненню плісняви. З Пороцидом грибок вже не повернеться у ваш дім!

Нашатирний спирт

Якщо ви шукаєте, чим прибрати цвіль зі стін у ванній або туалеті, нашатир буде для вас найбільш економічним і ефективним засобом. Рідина змішують з водою в пропорції 1: 1 і наносять на кахельну, керамогранітну, клінкерну плитку.

Відбілювач

Хлорні відбілювачі хімічно агресивні, тому в чистому вигляді використовувати їх не можна. Як правило, 1 частину засобу розбавляють 10 частинами води. Отриманий розчин наноситься валиком або пензлем.

При необережному поводженні відбілювачі здатні зіпсувати меблі. Засоби, які містять хлор, потрапляючи на тканину, шкіру або кольоровий пластик, частково знебарвлюють поверхні. Залишені ними непривабливі бліді плями вже не прибрати - доведеться перефарбовувати каркас або міняти пошкоджені частини оббивки. Цей же недолік характерний для перекису водню, іншого популярного антигрибкового засобу.

Харчова сода

Плюси бікарбонату натрію - відсутність запаху і безпеку для людей і тварин. Правда, перенести сипучий сухий порошок на вертикальні поверхні непросто. Щоб вивести грибок на стіні содою, для початку потрібно привести її в пастоподібні стан, додавши трохи води. Отримана маса переноситься на стіну шпателем або пензлем.

Мідний купорос

Сульфат міді - досить сумнівний засіб. При використанні неприпустимо перевищувати його частку в розчині (20-30 грам на літр). Інакше ви ризикуєте отруїтися токсичними парами. Проте, купорос вважається найдієвішим «самопальним» препаратом проти стійкою чорної цвілі.

На замітку! Список того, чим можна прибрати цвіль зі стін, можна продовжувати ще довго. Це бура, марганцівка, масло чайного дерева, лимонна кислота, екстракт грейпфрутового насіння, камфора і йод.

Така різноманіття варіантів з'явилося не просто так. Якби існував один універсальний «народний» спосіб побороти цвіль, інші опинилися б непотрібні. Звичайно, можна по черзі перепробувати всі непрофесійні засоби. Але так ви ризикуєте витратити купу часу на пошук відповідного рецепту. Щоразу після застосування чергового «100% -ного» складу, знайденого в мережі, ви ризикуєте виявити, що пліснява повернулася або і зовсім нікуди не збиралася йти.

Набагато простіше і ефективніше вивести цвіль на стінах, використовуючи Porozid. На відміну від препаратів, які «хіміки» з інтернету пропонують змішати самостійно, він:

  • пригнічує всі поширені види цвілі та інші шкідливі мікроорганізми;
  • нетоксичний, безпечний для людей і домашніх тварин;
  • легко наноситься на будь-які поверхні, в тому числі на дерево, пластик і текстиль;
  • зберігає протигрибкові властивості цілий рік;
  • не робить відбілюючої дії.

Як прибрати цвіль, грибок зі стін 1

Так чи потрібно винаходити велосипед і перетворювати приватне житловий простір в поле для сумнівних експериментів? Єдине, що можуть запропонувати «народні» замінники на противагу Пороциду - копійчану собівартість компонентів. Але чи є сенс заплатити трохи, витратити багато сил і отримати в результаті нуль, якщо можна придбати готовий німецький засіб трохи дорожче і розправитися з цвіллю ураз?

Як вивести цвіль на стені професійними засобами

Спецзасоби можна розділити на 2 категорії: для домашнього використання і для застосування співробітниками санепідстанцій та приватних служб. Всі вони, як правило, більш ефективні, ніж засоби самостійного приготування:

  • Кварцові лампи. Для початку обробки їх досить включити в мережу. Деякі прилади через небезпечне світіння не допускається використовувати в присутності людей і тварин. Ультрафіолетові джерела світла зручні тим, що не вимагають проведення «мокрих» процедур. УФ-випромінювання вбиває грибок і спори, після чого залишається тільки зачистити плями щіткою. Однак у цьому способі є критичний недолік: знищуються тільки поверхневі зараження, всередину зіпсованої штукатурки промені не проникають. Тому для обробки запущених ділянок краще підшукати інший метод, як вивести цвіль на стінах.

  • Рідкі хімічні засоби. Дуже ефективні препарати, які не відчувають проблем там, де «народні» засоби пасують. Однак до складу багатьох з них входять леткі сполуки хлору та інші токсичні речовини. Тому при непрофесійному застосуванні важливо завжди пам'ятати про запропоновані виробниками правилах обережності.

Аерозоль Porozid, розроблений в Німеччині, позбавлений головних недоліків УФ-ламп та рідких засобів. Він не містить вільного хлору і гіпохлориту і при цьому проникає в глибоко лежачі шари зараження. Перемогу над шкідливими мікроскопічними організмами забезпечують нелеткі фунгіциди й бактерициди.

Як видалити грибок зі стен безпечно: запобіжні заходи

Проводячи дезінфекцію без участі професіоналів з санітарно-епідеміологічних служб, можна отримати серйозне отруєння. Щоб цього не сталося, дотримуйтеся інструкцій до спеціалізованих фунгіцидів.

Якщо ви вирішили скористатися «народними» засобами, не перевищуйте рекомендовану концентрацію «хімії» при змішуванні інгредієнтів.

Обов'язково надягайте засоби індивідуального захисту (ЗІЗ):

  • Респіратор. Вкрай важливо захистити дихальні шляхи і легені від попадання в них спор - найдрібнішого токсичного насіння цвілі. Потрапляючи в людський організм, вони поступово отруюють його, що може привести до розвитку різних патологій. Перед тим, як виводити цвіль зі стін, замініть фільтр і переконайтеся, що респіратор щільно прилягає до обличчя.

  • Гумові рукавички. Життєздатні частинки грибка можуть залишатися на руках, та й з фунгіцидами контактувати небажано. Вони можуть викликати подразнення і обпалювати шкіру. Після використання, рукавички необхідно обробити антисептиком.

  • Спецодяг. Питання, в чому прибирати цвіль на стіні, може здатися дивним. Але одяг повинен бути не просто зручним і придатним для будівельних робіт. Бажано, щоб він був досить довгим, щоб закривати передпліччя і гомілки. Розчин мідного купоросу, оцет, які містять хлор відбілювачі досить агресивні, і їх потрапляння на шкіру небажане. Звичайно, хімзасоби можна змивати водою, але в робочій гарячці ви можете просто не помітити, що на вас потрапили їх краплі.

Як прибрати цвіль, грибок зі стін 3

Повністю убезпечитися від зіткнення з протигрибковими засобами при «мокрих» роботах неможливо. Тому бажано використовувати хімічно нейтральні препарати. Наприклад, німецький Porozid при тестуванні контрольними службами Євросоюзу отримав відмінну оцінку - 2 бали за рівнем подразливої дії на шкірні покриви. Показник кислотності pH - нейтральний.

Важливо! Провітрюйте кімнату під час робіт. Повітряні потоки винесуть з приміщення «сплячі» спори, які ви потривожите, коли будете видаляти цвіль зі стін в квартирі. До того ж приплив свіжого повітря з вулиці не дасть вам надихатися випарами від стін, на які нанесено засіб з потенційно небезпечними хімічними компонентами.

Як вивести грибок зі стіни: поетапне керівництво

Напівзаходи у війні із цвіллю, як правило, результату не приносять. Тепла вода з розведеним в ній господарським милом або миючим засобом здатна очистити видимі забруднення. Але в дуелі з великими пліснявими вогнищами у неї мало шансів. Вибираючи, як і чим прибрати цвіль в будинку, віддайте перевагу більш радикальних методам і озбройтеся терпінням:

1. Знімаємо шпалери (якщо є). Непридатний оздоблювальний матеріал утилізується. Сильно попсовані полотна перед викиданням слід запакувати у непроникні поліетиленові пакети. Ще один варіант, який гарантує повну ліквідацію зарази - спалювання.

2. До того, як видалити грибок зі стіни, попередньо змочуємо заражені поверхні. Це необхідно, щоб знизити летючість цвілевих спор - так вони не поширяться по решті дому.

3. Зачищаємо штукатурку або кладку. Особливу увагу варто приділити швах між цеглою або плиткою. Матеріали, в яких завелася зараза, стають пухкими. Тому плями з них можна зішкребти жорсткою щіткою. Для прискорення процесу можна скористатися маленькою «болгаркою» (УШМ) або дрилем з чашечною насадкою-щіткою. Ділянки з нерівними краями, що залишилися після грубого інструмента, шліфувати наждачним папером.

Іноді попередньої зачистки не потрібно. Це залежить від того, чим виводиться цвіль зі стін. Професійні засоби, як правило, наносяться на необроблені поверхні. Зразок такого фунгіциду - Пороцид, який глибоко проникає в будь-які пористі мінеральні поверхні. Для досягнення кращого ефекту оброблену їм стіну залишають висихати на 2 дня. За цей час розчин гарантовано вбиває всю цвіль. Протигрибкові властивості зберігаються протягом року.

Важливо! Не варто обмежуватися ділянками, на яких є очевидні сліди ураження. Незнищені спори, які встигли влаштуватися за межами основного вогнища зараження, здатні відродити грибкові колонії. Тому краще розподілити фунгіцид по всій стіновий поверхні. Швидше і економніше за все це можна зробити за допомогою аерозольних засобів. Озброївшись пляшкою Porozid з пульверізаторним наконечником, ви зможете точно контролювати витрату рідини.

4. Наносимо протигрибковий засіб. Залежно від того, чим знищується грибок на стінах, потрібно почекати від декількох годин до 2-3 діб до висихання засобу. Після цього процедура повторюється ще 2-4 рази.

5. Змиваємо або зчищаємо наліт, який утворився разом із залишками матеріалів, порушених цвіллю. У запущених випадках доводиться видаляти шар старої штукатурки аж до бетону або цегляної кладки.

6. Штукатуримо і шпаклюємо нерівності. Покриваємо поверхні декількома шарами ґрунтовки. Вона заповнює і закупорює дрібні пори, і у вологи залишається менше місця для скупчування.

7. Чекаємо повного висихання стіни. Поспішаючи, можна підсушити поверхні будівельним феном, але дайте ґрунтовці час вбратися (30 хв-1 годину). Дотримуйтесь правил роботи: вибирайте режим з холодним обдувом, утримуйте сопло інструмента на відстані 15-20 см від оброблюваної поверхні.

Як прибрати цвіль, грибок зі стін 5

На цьому робота з видалення грибка та цвілі зі стін закінчується. Можна приступати до фарбування або поклейки шпалер!

Порада: крохмаль в звичайному шпалерному клеї служить живильним середовищем для цвілі. Тому, щоб в майбутньому не прибирати цвіль зі стін, вибирайте клей зі спеціальними антисептичними присадками. Також в якості профілактичного заходу рекомендовано попередньо покривати підготовлені стіни алкідними, акриловими, мінеральними ґрунтовками з антигрибковими добавками.

Як вивести цвіль зі стін за один раз

Вирішити проблему одноразової антіплесневої обробкою виходить не завжди. Шанси на успіх підвищуються, якщо:

  • Ви швидко помітили проблему, і вогнище ураження не встигло розростися. Уважні господарі відразу виявлять перші цятки на видимих ​​ділянках. Але за меблями або великою побутовою технікою грибок може довго залишатися непоміченим. Через рік він розростеться так, що вразить штукатурку наскрізь. Тоді доведеться шукати, як і чим вивести цвіль на стінах, з подвоєною ретельністю, тому що завдання сильно ускладниться.

  • Сирість, теплота і сутінки протрималися в кімнаті обмежений час. Потрібно оперативно створити несприятливі умови для життя і розмноження цвілі: забезпечити вентиляцію, прибрати джерела вологості. У деяких випадках це буває важко. Наприклад, опір сезонної осінньо-весняній вогкості в підвалах і напівпідвалах багатоквартирних будинків дається комунальним службам з важкістю.

  • Вдалося з першої спроби визначити ступінь небезпеки грибка і зрозуміти, чим прибрати цвіль на стінах вийде найбільш ефективно. Якщо невеликі цвілеві плями цілком подаються прибирання «народними» методами, то при великому зараженні на них сподіватися не варто.

  • Ви застосували професійний засіб, зменшивши ймовірність помилитися в пропорціях інгредієнтів і методі нанесення. Дотримуючись зрозумілих інструкцій, складених на основі підтвердженого дії компонентів хімзасобів, ви з більшою ймовірністю досягнете результату. Ефективність використання «народних» рецептів залежить від складно прораховуваних факторів.

В інших випадках з повним знищенням грибка доведеться повозитися. Не поспішайте зайнятися косметичним ремонтом, поки не переконаєтеся, що прибрати цвіль зі стіни в квартирі вийшло остаточно. Чистове оштукатурювання, фарбування і поклейку шпалер рекомендується проводити після 3-5 повторень антигрибковой обробки.

Важливо! Навіть після того, як цвіль зі стіни прибрана, в приміщенні зберігається неприємний затхлий запах. Чекати його вивітрювання доведеться від декількох днів до декількох місяців. Щоб позбутися «аромату» швидше, можна вдатися до допомоги речовин з високими адсорбуючими властивостями. Підійде харчова сода. Нанесіть її на ділянки, що потрапили під зараження. Простіше зробити це, розмішавши порошок з невеликою кількістю води. Повинна вийти пастоподібна субстанція, яку можна розподілити по стіні за допомогою шпателя.

Профілактичні методи боротьби з грибком

Не варто розбиратися з тим, як видалити грибок на стіні, поки ви не позбудетеся причин його появи. Інакше цвіль повернеться назад протягом декількох місяців або тижнів, і витрати на ремонт виявляться марними.

До глобальних першоджерел проблем фахівці відносять:

  • Міжпанельні шви. У панельних будинках джерелом проблем стають щілини між залізобетонними плитами. Якщо утеплення в них не справляється зі своїми завданнями, шов стає розсадником грибка. Виправити проблему можна, запросивши бригаду промислових альпіністів. Вони визначать, як вивести грибок і плісняву, закриють тріщини і нанесуть захисний шар, що перешкоджає повторному зараженню.

  • Фундамент. Сирість, що піднімається з підвальних приміщень, провокує процеси гниття і зростання грибка (в першу чергу - на зовнішніх, але бувають і виключення). Причина - в погано організованій гідроізоляції. Боротися з наслідками досить складно, особливо з урахуванням весняних підтоплень через підйом ґрунтових вод. Частково нівелювати проблему дозволяє розвинена припливно-витяжна вентиляція.

  • Опалення. Восени і навесні причиною виникнення цвілі стають холодні теплообмінники.

Гарячі труби і радіатори підсушують повітря. До того ж тепло, що від них виходить сприяє нормальній циркуляції повітря і створює комфортний для людини, але неприємний для мікроорганізмів мікроклімат.

  • Віконні відкоси і підвіконня. Перестати турбуватися про те, як видалити грибок на стінах біля вікон, допоможуть припливні клапани (провітрювачі). Через мініатюрну стулку з регульованою шторкою вони виводять вологу і пропускають свіже повітря. Втрати тепла при цьому мінімальні і не позначаються на рахунках за опалення.

Цвіль утворюється і внаслідок дрібних побутових причин, через які підвищується вологість. Для проживаючих в приватному або багатоквартирному будинку існує кілька рекомендацій, як прибрати вогкість на стінах:

  • щодня провітрюйте житлові приміщення;
  • не сушіть в будинку речі після прання - вивішуйте їх на балконі або користуйтеся функцією сушки в пральній машині;
  • не забувайте включати витяжку на кухні під час готування на плиті;
  • відкривайте штори, щоб на стіни падало сонячне світло;
  • обмежте кількість вологолюбних рослин в будинку.

Дотримуючись цих нескладних правил, ви вбережете себе від довгого, часто дорогого ремонту.

ПОВернутися ДО блогу
Оцініть цю статтю
Схожі статті
Як прибрати цвіль, грибок зі стін

Потворні плями на стінах, затхлий запах, відчутна сирість - прояви грибка складно назвати приємними.

Чим заробити тріщину в стіні

Після купівлі нового будинку минуло лише кілька місяців, а у стінах вже з'явилися перші тріщини? Побачивши таку прикрість, не впадайте в паніку, адже все можна виправити.

Видалення висолів

Солі, з яких складається наліт, виходять назовні крізь товщу стіни разом з вологою. При цьому вони вимивають з кладки скріплюючі компоненти. Через це міцність і термін служби матеріалів падає.

Євгеній
Керівник компанії
Грибок або намокає стіна?
Надішліть фото і це прискорить процес вирішення вашої проблеми

Чому Porofin краще?

Порівняльний аналіз різних методів боротьби с вологою
ЗАВАНТАЖИТИ pdf
Рекомендовані товари
®
Porozid
Аерозольний засіб від плісняви та грибка
Безпечний і надійний спосіб видалити цвіль і грибок
ДО товару
®
Lotupor
Гідрофобізатор для мінеральних поверхонь
Захищає фасади, цеглу, бетон і багато іншого
ДО товару
®
PlastaPox UW
Двокомпонентна епоксидна смола для мокрих поверхонь
Для склеювання тріщин і пустот в кладці і бетоні

ДО товару
ДИВИТИСЬ УСІ товарИ
Залишились питання щодо вибору?
або
ЗаМОВИТИ ДзвІнок
Потрібна консультація?
Євгеній
Керівник компанії
Проконсультує вас з усіх питань
Надаємо всю необхідну документацію
Запропонуємо оптимальне рішення під ваші завдання
Зв'яжіться зі мною:
Язык