Видалення висолів

Солі, з яких складається наліт, виходять назовні крізь товщу стіни разом з вологою. При цьому вони вимивають з кладки скріплюючі компоненти. Через це міцність і термін служби матеріалів падає.
Євгеній
Керівник компанії
235
Травень 21

Висоли - сольові відкладення, які, як правило, з'являються на тротуарах і лицьових сторонах фасадних будматеріалів (цегла, бетон, штукатурка). Вони виглядають як білі плями нальоту, що спотворюють зовнішній вигляд споруди.

Видалення висолів 1

Зміст:

 1. Чому видалення висолів на цеглі краще проводити без зволікань
 2. Як утворюються висоли: пояснення хімії процесу
 3. Причини утворення висолів
 4. Види висолів по хімскладу, їх джерела
 5. Як застрахуватися від висолів
 6. Як видаляють висоли з різних поверхонь
 7. Видалення висолів на бетоні, штукатурці
 8. Видалення висолів з цеглиа

Чому видалення висолів на цеглі краще проводити без зволікань

Солі, з яких складається наліт, виходять назовні крізь товщу стіни разом з вологою. При цьому вони вимивають з кладки скріплюючі компоненти. Через це міцність і термін служби матеріалів падає. Щоб запобігти погіршенню ситуації, слід подбати про видалення висолів на штукатурці і на інших мінеральних поверхнях відразу після їх виявлення.

Видалення висолів 3

Як утворюються висоли: пояснення хімії процесу

Водорозчинні солі, вимиваючись з будматеріалу, скупчуються на поверхні стіни. Там вони починають взаємодіяти з вуглекислим газом (CO2), що містяться в атмосферному повітрі. В ході цієї реакції з'єднання, з яких складаються відкладення, втрачають здатність розчинятися у воді. Вони перетворюються в нерозчинні тверді солі, від яких вже не позбутися простим миттям водою.

Причини утворення висолів

Щоб з'явився наліт, необхідно, щоб співпали 3 фактори. Повинні зійтися:

 1. Висока вологість. Якщо волога, що проходить крізь кладку, випаровується до виходу на поверхню, відкладення залишаються всередині. Але якщо стіна досить мокра, крапельки води встигають пройти шлях до виходів з мікроканалів. Коли волога випаровується, домішки, які були в ній розчинені, утворюють наліт. Наприклад, через капілярний підйом ґрунтових вод він нерідко з'являється на мощених доріжках. Тому видалення висолів на тротуарній плитці досить затребуване клієнтами нашої компанії.

 2. Висока пористість будматеріалів. Крихітні канали пронизують структуру штукатурки, бетону, інших будівельних матеріалів. Чим більше вологи вони здатні проводити, тим сильніше ефект вимивання і вище швидкість утворення висолів.

 3. Водорозчинні солі в складі матеріалів. Якщо їх немає або недостатньо, нальоту просто нема з чого буде утворитися. Правда, «сировина» для висолів може надходити ззовні. Наприклад, з підкладки для плитки. Якщо перевищити співвідношення цементу до піску, то, можливо, скоро вам знадобляться послуги з видалення висолів з тротуарної плитки.

Якщо вжити заходів при будівництві і позбутися хоч від одного з цих трьох умов, то теоретичного ризику утворення нальоту можна уникнути. Але якщо мова йде про вже побудований будинок, зробити це трохи складніше. Найпростіший і ефективний спосіб - після очищення стіни від висолів просочити її гідрофобізатором.

Водовідштовхувальні просочення утворюють бар'єр, який не дозволяє волозі скупчуватися на стінах. Ця мембрана зупиняє процес накопичення солей на поверхні. Правда, у більшості гідрофобізаторів є великий мінус - вони перекривають пори, створюючи нульову паропроникність. Стіна не «дихає». Це порушує нормальну циркуляцію повітря між будинком і вулицею, на 30% погіршуючи теплоізоляцію і провокуючи появу цвілі.

 

Розроблене в Німеччині просочення Lotupor позбавлене ​​недоліків інших гідрофобізаторів. Крихітні частинки полімерних з'єднань, розчинені в чистому парафіновому маслі, найтоншим шаром обволікають стінки найдрібніших пір. Проходи для повітря залишаються вільними. Стіна повністю зберігає теплоізоляційні властивості!

Видалення висолів 5

Види висолів по хімскладу, їх джерела

Найбільш часті нальоти, які мають кальцієву природу. Нерідко зустрічаються солі натрію і калію. Всіх їх можна впізнати за загальними зовнішніми ознаками. Вони являють собою білу порошкоподібну речовину, яка з часом може кристалізуватися. Якщо утворення має інший колір, значить, в ньому є інші домішки. Наприклад, ванадій розфарбовує поверхні в зеленуватий відтінок.

Є три шляхи потрапляння водорозчинних солей в стіну:

 • Сполучний розчин замішаний на воді, що містить солі.
 • Солевмісні компоненти включені до складу будматеріалів (цегли, бетону, цементу, штучного каменю і т. д.).
 • У будівельні матеріали, які зберігалися у вологих умовах, солі проникають з повітря.

Іноді позбутися від непривабливих плям можна, використовуючи підручні засоби. Наприклад, видалення висолів оцтом дає результат, якщо наліт має карбонатну природу (утворений при вимиванні вапна з будівельного розчину).

Як застрахуватися від висолів

На етапі підготовки і будівництва можна передбачити рішення, які мінімізують ризики:

 • вибирайте цемент і цеглу з низькою лужністю, нейтралізуючі сульфати;
 • промивайте пісок і використовуйте очищену воду для будівельного розчину (особливо при фасадних роботах);
 • додавайте в розчин гідроізолюючі присадки;
 • гідрофобізуйте стіну, нанісши на неї водовідштовхувальне просочення Lotupor;

На фінішному етапі встановіть огорожі, що захищають від вогкості (козирки, відливи, парапети). Їх виліт повинен становити не менше 70 мм - так опади не будуть потрапляти на кладку фасаду. Щоб не доводилося пізніше мучитися з видаленням висолів на цегляній кладці, необхідно провести герметизацію стиків, швів і примикань.

Після обробки просоченням Lotupor поверхні набувають низьку змочуваність. Цю властивість називають «ефектом лотоса»: опади або конденсат не затримуються на стінах, а збираються в краплі і скочуються вниз, не зволожуючи поверхні.

Видалення висолів 7

Як видаляють висоли з різних поверхонь

Результати зачистки стін залежать від того, наскільки швидко власник споруди помітив проблему і вжив заходів.

Видалення висолів на бетоні, штукатурці

Якщо нальотом вражені невеликі ділянки, можна обмежитися промиванням поверхонь струменем води під тиском. У більш запущених випадках використовують рідкі спецзасоби, що містять кислоти. Забруднення при цьому прибирають жорсткою щіткою, а потім змивають водою.

Важливо використовувати засоби захисту (рукавички, маски, закритий одяг). Також потрібно стежити за тим, щоб краплі кислотного складу не потрапляли на відливи, наличники, молдинги та інші вразливі металеві, пластикові, дерев'яні частини фасаду.

Акуратність варто проявити і при видаленні висолів з граніту. Замість агресивної щітки варто озброїтися миючими губками, які не залишать на шліфованому камені подряпин.

Гідрофобізатори на основі силікону через 4-5 років після нанесення починають псуватися під ультрафіолетом і стимулювати появу висолів. Безсиліконовий Lotupor зберігає властивості як мінімум 20 років

Видалення висолів з цегли

У матеріалі є безліч мікропор, в яких накопичуються солі. Їх досить складно вичистити. Тому вода, яку використовують для змивання пилу після зачистки, може спровокувати повторне утворення нальоту. Через таку особливість воду слід застосовувати дозовано, постаравшись перед змочуванням максимально прибрати сольові нашарування щіткою.

Якщо ж висоли займає велику площу, потрібно:

 • Ретельно, з великою кількістю води промити поверхню.
 • Провести обробку спочатку кислотним, а потім лужним засобом (розчини нейтралізують один одного).
 • Поверхню промити водою.

Дочекавшись, коли стіна висохне, її слід обробити гідрофобізатором Лотупор. Засіб наноситься розпилювачем зверху вниз товстим шаром так, щоб утворювалися потьоки. Не чекаючи висихання, розпилюють другий, фінішний шар гідрофобним просочення.

Lotupor придатний для нанесення на всі види поверхонь з нормальною всмоктуючою здатністю. Він ефективний не тільки на необробленій кладці і штукатурці - їм рекомендується покривати поверхні, пофарбовані дисперсійними і мінеральними фарбами (після ґрунтування контактними емульсіями).

ПОВернутися ДО блогу
Оцініть цю статтю
Схожі статті
Як прибрати цвіль, грибок зі стін

Потворні плями на стінах, затхлий запах, відчутна сирість - прояви грибка складно назвати приємними.

Чим заробити тріщину в стіні

Після купівлі нового будинку минуло лише кілька місяців, а у стінах вже з'явилися перші тріщини? Побачивши таку прикрість, не впадайте в паніку, адже все можна виправити.

Видалення висолів

Солі, з яких складається наліт, виходять назовні крізь товщу стіни разом з вологою. При цьому вони вимивають з кладки скріплюючі компоненти. Через це міцність і термін служби матеріалів падає.

Євгеній
Керівник компанії
Грибок або намокає стіна?
Надішліть фото і це прискорить процес вирішення вашої проблеми

Чому Porofin краще?

Порівняльний аналіз різних методів боротьби с вологою
ЗАВАНТАЖИТИ pdf
Рекомендовані товари
®
Porozid
Аерозольний засіб від плісняви та грибка
Безпечний і надійний спосіб видалити цвіль і грибок
ДО товару
®
Lotupor
Гідрофобізатор для мінеральних поверхонь
Захищає фасади, цеглу, бетон і багато іншого
ДО товару
®
PlastaPox UW
Двокомпонентна епоксидна смола для мокрих поверхонь
Для склеювання тріщин і пустот в кладці і бетоні

ДО товару
ДИВИТИСЬ УСІ товарИ
Залишились питання щодо вибору?
або
ЗаМОВИТИ ДзвІнок
Потрібна консультація?
Євгеній
Керівник компанії
Проконсультує вас з усіх питань
Надаємо всю необхідну документацію
Запропонуємо оптимальне рішення під ваші завдання
Зв'яжіться зі мною:
Язык